Bezpieczeństwo 

Oprawa oświetlenia ewakuacyjnego

Oprawy oświetlenia ewakuacyjnego są główną podgrupą opraw awaryjnych. Cechuje je duży wybór wzornictwa i różne moce. Są odpowiednie dla wszystkich rodzajów pomieszczeń – zaczynając od industrialnych, aż po reprezentacyjne. Charakteryzuje je prostokąt z człowieczkiem na zielonym tle. Fachowe oprawy oświetlenia ewakuacyjnego mogą uratować wiele osób – dlatego też nie można oszczędzać w czasie ich zakupu.

W jakim celu stosuje się oprawy oświetlenia ewakuacyjnego?

Najważniejszym przeznaczeniem świateł ewakuacyjnych jest bezpieczeństwo. Należy wykreować warunki, które umożliwią identyfikację sprzętu pożarowego, dróg ewakuacyjnych i innych potrzebnych w wypadkach awaryjnych narzędzi. Obecność tych czynników ma zapobiec ewentualnej histerii i ułatwić szybkie opuszczenie budynku.

Rodzaje opraw oświetlenia ewakuacyjnego

Oprawy oświetlenia ewakuacyjnego można podzielić ze względu na wiele atrybutów. Jeśli chodzi o zasięg, są do dyspozycji modele regulujące rozsył światła. W przypadku wyglądu, mamy do wyboru wersję jedno- i dwustronną. Kolejnym czynnikiem jest sposób zasilania i tu producenci proponują oprawy, które korzystają z baterii centralnej lub wewnętrznej.

Powiązane wpisy