Bezpieczeństwo 

Tabliczki informacyjne w biurach i na budynkach

Dowiedz się, gdzie zamówić tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne spełniają niezwykle ważną rolę w przestrzeni miejskiej oraz w obiektach biurowych. Zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi, ale powodują one, że przestrzeń jest uporządkowana, rośnie również nasze bezpieczeństwo. Zobaczmy w takim razie gdzie możemy spotkać tabliczki informacyjne oraz jakie spełniają funkcje.

Tabliczki informacyjne – również wewnątrz budynków

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które usytuowano na obiektach biurowych, takich jak domy, biurowce, urzędy, szpitale. Sprawiają, że z łatwością dotrzemy na miejsce. Należy jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na murach budynków, gdyż bardzo często można je również dostrzec wewnątrz. To ogromny zespół tabliczek, które zazwyczaj mają funkcję ochronną, ale także stricte informacyjną. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub urzędnika w wielkich biurowcach – w budynkach samorządów w hallu wiszą tabliczki z określeniami referatów. To sprawia, że szybko znajdziemy np. sekretarza czy wydział księgowy. Równie istotne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska osób zatrudnionych, które umieszczane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – informują gdzie znajdują się drogi awaryjne

Tabliczki informacyjne są w końcu nakazywane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o ochronie zdrowia i życia petentów. Pokazują drogi ewakuacyjne, wskazują strefy służbowe, komunikują o istotnych telefonach alarmowych. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, istnieją również pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich zakładanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych materiałów (np. PCV), często świecą w ciemności i można je błyskawicznie zamontować.

Nasze dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy