Bezpieczeństwo 

Znaki BHP – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników

Więcej o znakach BHP na https://www.poniedzialek.pl/znak-BHP-tablice-naklejki

W naszym kraju obowiązują bardzo dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Dzisiaj przepisy BHP nakładają wymóg odpowiedniego oznaczania budynków. Tym samym troska o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle istotna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Dzisiaj znaki BHP umieszczane są na najróżniejszych budynkach. Chodzi na przykład o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak a także przedszkola czy szpitale, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące reguł postępowania w momencie pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się ogromnym znaczeniem zaliczane są też instrukcje mówiące sposobach postępowania z odpadami biologicznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki , które oznaczają drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej. To ona jest używana w sytuacji, gdy w budynku pojawi się jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można także dostrzec na najróżniejszych mechanizmach, które awaria wyłączyła z użycia – dotyczy to przykładowo wind. Znaki BHP szeroko wykorzystywane są również w zakładach przemysłowych. Stosuje sięwówczas szereg znaków mających charakter ostrzegawczy , ale również znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wykonywane?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które świetnie znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to wysokogatunkowe PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być umieszczane nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie tracą one swojego świetnego wyglądu i – co kluczowe – będzie można odczytać ich treść. W wielu wypadkach powlekane są także warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one widoczne także kiedy jest ciemno. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie sprawia żadnych trudności. Z całą pewnością poradzi sobie z tym każdy.

Nasze dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy