Hobby i rozrywka Nauka Turystyka 

Poruszaj się bezpiecznie po górach – zapisz się na kurs górski

Szukasz więcej informacji o kursie górskim? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są piękne, ale też niebezpieczne. W zasadzie co kilka tygodni, a zwłaszcza w miesiącach, kiedy wczasowicze tysiącami przyjeżdżają do atrakcyjnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w pobliżu znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem osób, które bez właściwego przeszkolenia wybrały się na wycieczkę szlakiem powyżej ich możliwości. Z tej przyczyny miłośnikom wysokich gór pragnącym przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie nie tylko z orientacji w terenie, asekuracji i poruszania się na rakietach śnieżnych

Najlepszą metodą, aby nabyć niezbędne umiejętności jest odbycie wieloaspektowego kursu prowadzonego przez specjalistów z każdego z głównych obszarów łączących się ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy ratowników górskich, przewodników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Z ich pomocą partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo poprawnego posługiwania się czekanem, poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, przyswoją sobie zasady asekuracji, autoasekuracji i metody ratowania się przy upadku, poruszania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, orientacji w terenie oraz survivalu, które są potrzebne w razie rozmaitych niefortunnych zdarzeń. Kurs obejmuje także reguły odpowiedniego działania podczas lawiny.

Szkolenia górskie, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma długoletnią praktykę jako organizator wypraw w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (w Austrii, w Polsce i na Słowacji) w niedużych grupach, które z reguły nie przekraczają 6 osób. To sprawia, że zdobywanie umiejętności ma miejsce w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika kursu wystarczająco czasu i uwagi, by mogli oni sprawnie opanować najważniejszą wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się po górach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy