Hobby i rozrywka 

Zespół na wesele

Mimo przemian na rynku muzycznym i coraz większej popularności dj’ów, którzy rozkręcają współczesne imprezy, wesela charakteryzują się przywiązaniem do tradycji. Zespoły weselne zapewne nigdy nie wyjdą z mody. Ponadto, zespoły na wesela mają tak zajęte kalendarze, co sugeruje ogromny popyt na ich usługi. Charyzmatyczny zespół na wesele, to połowa sukcesu świetnej zabawy.

Jakie zespoły na wesele są najczęściej wybierane przez nowożeńców?

Zespoły weselne, w skład których wchodzi trzech sędziwych grajków, siedzących częściej przy stole niż na scenie i pani z wokalem pozostawiającym wiele do życzenia – to już przeszłość. Państwo młodzi, chcąc zapewnić gościom weselnym szaloną zabawę do białego rana, wybierają zespół odznaczający się doskonałą jakością. Głównie stawia się na młodych, zdolnych artystów, dla których muzyka stanowi życiową pasję. Biorąc pod uwagę, że na weselu znajdzie się kilka pokoleń, para młoda najchętniej wybiera zespoły weselne grające covery ponadczasowych piosenek.

Czy zespół weselny gra wyłącznie na uroczystościach weselnych?

Nie jest tajemnicą, że zawód muzyka, to ciężki kawałek chleba. Konkurencja na rynku stale wzrasta, a pojawienie się w czołówce list przebojów nie każdemu jest pisane. Współczesne zespoły na wesela, to zwykle grupka znajomych muzyków, którzy chcą pokazać się szerszej publiczności, chcąc przy tym troszkę dorobić. Bywa, że są zapraszani na koncerty jako support przed główną gwiazdą, bankiety, czy imprezy firmowe.

Powiązane wpisy