Instalacje przemysłowe 

Chcesz odbierać telewizję? Postaw na dobry kabel koncentryczny

Jeśli poszukujesz kabla koncentrycznego, odwiedź tę stronę

W dużej liczbie mieszkań dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas uwielbia czasami obejrzeć porywający program lub profesjonalnie przygotowany serwis informacyjny. Aby jednak odbieranie programów było możliwe, konieczne jest wykonanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które na chwilę obecną zakupić można bez problemu w sklepach mających w swojej ofercie artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sklepach znaleźć można dzisiaj przeróżne kable koncentryczne, które cechują się nieco odmiennymi właściwościami. Najbardziej elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne zewnętrzne i wewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien zwrócić uwagę na jego najważniejsze parametry. Znaczące są dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na naprawdę wysokim poziomie. Rewelacyjnym wyborem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej wykorzystanie powoduje, że przewód wyróżnia się doskonałym poziomem oraz ochrania sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą istotnie wpływać na jakość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych firm doskonale sprawdzą się w modernizacji, ale także przy rozbudowie sieci teletechnicznych tak małych, jak i naprawdę wielkich operatorów. Większość kabli koncentrycznych zgodna jest z ostrymi rygorami produkcji. Dzięki temu wahania parametrów w ich przypadku są zwykle niewielkie lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementy stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to najczęściej połączenie elementów bardzo różnych. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń wykonywany jest z miedzi. Jest to materiał cechujący się trwałością, który nie traci posiadanych właściwości nawet po wielu latach użytkowania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do wykorzystywania na zewnątrz domów, do wyprodukowania warstwy wierzchniej wykorzystywane są materiały niewrażliwe na działanie negatywnych warunków atmosferycznych.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy