Instalacje przemysłowe Technologie 

Chroń budynek – rozwiązania kontroli dostępu

Ogromna liczba zakładów pracy decyduje się na wprowadzenie innowacyjnych systemów związanych z kontrolą dostępu do budynków. Ich najważniejszym celem jest zredukowanie zagrożeń i ochrona tajnych informacji. Czym są urządzenia KD i dlaczego stają się tak często stosowane?

Rozwiązania KD – podgląd aktualnych zdarzeń

Zaskakująco szybki rozwój współczesnej technologii sprawia, że zakłady pracy potrafią o wiele lepiej chronić się przed wtargnięciem intruzów. Jeszcze do niedawna obiektów strzegli tylko pracownicy firm ochroniarskich, ale współcześnie coraz częściej stosowane są narzędzia naładowane nowoczesną techniką, które umożliwiają także rejestrowanie godzin pracy oraz kontrolowanie zleceń. Zaawansowane technologicznie narzędzia składają się z rozmaitych modułów, takich jak np. podgląd logów, kontrolery czy grupy. Obsługa samego programu jest niezwykle prosta, informacje prezentowane są w sposób jasny, a definiowanie dostępów dla pracowników nie jest skomplikowane.

Rozwiązania KD – możliwość podgląd tzw. logów

Rozwiązania KD pozwalają szybko weryfikować stopień uprawnień konkretnych pracowników oraz przyznawać im dostęp. Chcesz mieć pewność, że magazynier nie będzie mieć dostępu do serwerowni? A może zależy Ci na kontrolowaniu, kto jest akurat na szkoleniu lub papierosie? Dostawca rozwiązań KD gwarantuje dostęp do wszystkich danych, a nawet jeszcze więcej – na przykład podgląd tzw. logów, wydruk listy pracowników i przygotowywanie własnych szablonów. Wyjątkowo ciekawą opcją jest też moduł fotorejestracji, który pozwala wyeliminować nadużycia. Urządzenia KD stosowane są w dużych zakładach pracy, korporacjach, instytucjach, a także wielu innych miejscach, w których kontrola dostępu stanowi bardzo ważny aspekt.

Powiązane wpisy