Instalacje przemysłowe 

Czemu stosuje się multiswitch kaskadowy?

Sprawdź, gdzie zamówić multiswitch kaskadowy

Sieci telekomunikacyjne obecne są już we wszystkich budynkach. O tym, czy konkretna sieć jest odpowiednia, decyduje sporo cech. Powinna rzecz jasna być niezawodna oraz zapewniać dużą czytelność transmitowanych danych, jednak równie istotna jest możliwość bezproblemowego jej powiększenia. Zrobienie nowych przyłączy nie może wiązać się z koniecznością wykonywania skomplikowanych prac – w wyniku tego pozostali odbiorcy nie byliby w stanie bowiem przez określony czas uzyskać dostępu do sieci. Szczęśliwie dostępne są urządzenia, przez które skalowanie instalacji będzie szybkie oraz bezproblemowe dla abonentów – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna określone jest prawem.

Budowa multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie poszerzenie instalacji. Jest to boks z umieszczonymi na bokach wtyczkami i wyjściami, do których mocowane są przewody. Jeśli niezbędne jest poszerzenie instalacji – między innymi wtedy, gdy kolejny abonent wykupił do niej dostęp – musimy po prostu podłączyć nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać rozmaite ilości złączy dla odbiorców – najprostsze moduły tego typu posiadają osiem wtyczek, jednak w sprzedaży znajdziemy także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema lub trzydziestoma dwoma złączami.

Co będzie ważne przy wyborze multiswitcha kaskadowego?

Jak łatwo stwierdzić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza będzie oczywiście liczba wtyczek – dla małych budynków nie musi przekraczać 8, ale w większych domach trzeba rzecz jasna wykorzystać urządzenia o większej ilości złączy. Niezwykle istotna okazuje się również separacja pomiędzy wejściami a wyjściami – w największym stopniu wpływa ona na czytelność danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie trzydzieści decybeli. Jest to ważne w szczególności w instalacjach kablowych kilku dostawców cyfrowych.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy