Instalacje przemysłowe 

Gdzie wykorzystywane są pulpity dotykowe

Pulpity dotykowe wykorzystywane są w wielu branżach przemysłu. Ułatwiają skrupulatne sterowanie innymi automatami za pomocą kilku naciśnięć. Te zaawansowane technicznie panele HMI optymalizują funkcjonowanie kontrolowanych systemów także w automatyce budynku. Podmioty zajmujące się montowaniem pulpitów dotykowych HMI nierzadko udostępniają odbiorcom także dodatkową opcję pobierania gratisowych nowych wersji systemu operacyjnego.

Pulpity dotykowe – wytrzymałe i łatwe w użyciu

Olbrzymim plusem paneli operatorskich jest pojawianie się na ekranie drobiazgowych schematów, co umożliwia jeszcze bardziej szczegółowe kierowanie rozmaitymi maszynami oraz układami komputerowymi. Nabywcy mogą korzystać z pulpitów o zróżnicowanej wielkości (o przekątnej od 6 do 16 cali), dopasowanych do maszyn wykorzystywanych w konkretnej gałęzi przemysłu. Korzystanie z paneli jest banalnie proste i bazuje na powszechnie funkcjonujących rozwiązaniach. Są one także nieczułe na różnice temperatury (nawet w przedziale od -10 do +50 stopni Celsjusza). Nowoczesna elektronika ciągle się zmienia, a akcesoria tego rodzaju powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością. Wysoka odporność jest zatem najważniejszą zaletą najnowszej generacji pulpitów dotykowych.

Pulpity dotykowe – stały rozwój z pożytkiem dla eksploatatora

Producenci pulpitów dotykowych wskazują, że progres technologiczny w tym sektorze jest niesamowicie energiczny. Starsze pulpity posiadały podstawowe opcje, takie jak ostrzeganie o usterkach czy łączenie rozmaitych maszyn. Teraz funkcje pulpitów sterowniczych są bardziej skomplikowane. Dlatego też producenci tych urządzeń organizują kompleksowe szkolenia, podczas których prezentują funkcjonowanie tych często skomplikowanych urządzeń. Należy także podkreślić, że innowacyjne pulpity dotykowe całkowicie wyparły przestarzałe układy, stosowane jeszcze kilkanaście lat temu w przemyśle.

Powiązane wpisy