Instalacje przemysłowe 

Gdzie znajduje zastosowanie wzmacniacz kanałowy

Sprawdź, gdzie kupić wzmacniacz kanałowy, wejdź na www.telmor.pl

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie, dzięki któremu możemy odbierać telewizję analogową i cyfrową. Jak możemy się domyślić z nazwy zasadniczym zadaniem jakie spełnia jest zwiększanie i wyrównywanie sygnału. Sprawdźmy jak działa to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – urządzenie do odbioru sygnału telewizji analogowej i cyfrowej

W hurtowniach uzyskamy wiele aparatów, których zadaniem jest wzmocnienie sygnału i odbiór pasm telewizji cyfrowej. Są one dedykowane zarówno do tradycyjnych instalacji, jak i do zadań specjalnych. Instalowane są na obszarach, na których praktycznie nie ma sygnału. Umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości kanałów np. w górach, stacjach metra, jak również w niektórych budynkach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe pozwalają też na bezprzewodową transmisję sygnałów TV. Ich konstrukcja powoduje, że mogą być zlokalizowane na antenie zewnętrznej – są odporne na szkodliwe czynniki atmosferyczne.

Wzmacniacz kanałowy – 4 niezależne wejścia

Najczęściej wykorzystywany wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w cztery oddzielne wejścia – na przykład VHF lub UHF + LTE. Moduły mogą mieć zastosowaną technologię eliminującą awarie pochodzące z internetu bezprzewodowego. W zależności od modelu ma także trzy-cztery dedykowane filtry UHF – współpracujące z kanałami k.21-k.60. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami DIGITmax HD. Wzmacniacze kanałowe mają odrębne zasilacze, a także kontrolki sygnalizacyjne.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy