Instalacje przemysłowe 

Kabel światłowodowy – główne cechy i zastosowanie?

Dowiedz się, gdzie nabyć kabel światłowodowy, wejdź na www.telmor.pl

Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości ogromne osiągnięcie techniki. Potencjał jego wykorzystania jest szeroki. Nie można uznać za przesadę stwierdzenia, że kabel światłowodowy jest stosowany praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia. Jest to technologia wyjątkowo zaawansowana, która charakteryzuje się świetnymi parametrami.

Kabel światłowodowy – gdzie go zastosować?

Kabel światłowodowy znalazł zastosowanie na przykład w branży telekomunikacyjnej i jest dzisiaj w zasadzie niezastąpiony, jeżeli idzie o przewody telefoniczne. Dzięki nim połączenia pomiędzy abonentami a centralami są niezawodne, a prawdopodobieństwo błędu jest bardzo małe lub żadne. Sygnał jest świetne, co gwarantuje najwyższą jakość tego, co usłyszeć możemy po drugiej stronie słuchawki telefonu. Natomiast elektrownie wykorzystują powszechnie kable światłowodowe do tworzenia na swoim terenie sieci telekomunikacyjnych. Korzystają z nich również rozgłośnie TV. Kable światłowodowe cechują się niewielką wagą, co sprawia, że doskonale spełniają swoje funkcje podczas transmisji realizowanych na żywo, gdyż zapewniają swobodę przemieszczania się operatorom obsługującym kamery. Również telewizja kablowa bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś idzie o świat komputerów, kable światłowodowe są podstawą dla zapewnienia doskonałej jakości przesyłu danych.

Kabel światłowodowy – jakie są jego najbardziej istotne cechy?

Kable światłowodowe, które na ten moment znaleźć można w sprzedaży, różni od siebie m. in. jakość. Te najwyższej klasy poddawane są podczas wytwarzania wyjątkowo drobiazgowemu nadzorowi technicznemu, za sprawą czego nie trzeba obawiać się, że w trakcie użytkowania będą się psuły. Zastosowanie włókna optycznego i stalowego drutu to cechy wyróżniające doskonałej jakości kabel światłowodowy. Do tego dochodzi osłona zewnętrzna, która sprawia, że kabel opiera się oddziaływaniu niesprzyjających czynników i w ten sposób może dłużej pełnić swoją rolę. Kabel światłowodowy to z całą pewnością potężny krok do przodu, jeżeli chodzi o stosowane w XXI wieku rozwiązania techniczne.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy