Instalacje przemysłowe 

Kable RTV – najważniejsza część sieci

Nie szukaj już więcej! Tu znajdziesz kable RTV

Bez odpowiednich instalacji nie sposób odbierać impulsu TV lub internetowego. Jak nietrudno się domyślić, najistotniejszymi ich częściami są kable RTV. To za ich pomocą możliwe będzie przesłanie informacji do poszczególnych węzłów czy wtyczek. Z uwagi na to, jak są one ważne, firmy montujące instalacje starannie dobierają używane przez nie przewody. Ich dobór potrafi stać się powodem niemałych trudności – przecież zależnie od warunków należy użyć innych przewodów. Istotna jest też ich niezawodność, bo instalacje muszą wytrzymać co najmniej dekadę eksploatacji. Jak więc kupować kable RTV? Które ich typy wyróżniamy?

Typy kabli RTV

Najczęściej wykorzystywanym typem kabli RTV są przewody światłowodowe – za ich pomocą dostarcza się sygnały internetowe, TV i telefoniczne. Jak łatwo stwierdzić, przewody światłowodowe jako nośnik informacji wykorzystują światło, które wędruje po właściwie przystosowanym do tego włóknie szklanym. Poza tym stosowane są również kable koncentryczne, które stosuje się przede wszystkim do transmisji impulsów o małej mocy. Takie kable wykorzystywane są najczęściej do przesyłu informacji do końcowych odbiorców.

Jak wybrać kable RTV?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, dobór kabli RTV nie będzie łatwy. Z tego powodu firmy montujące takie instalacje najchętniej stawiają współpracę z doświadczonymi sklepami. Wybierając kable RTV od takiego dostawcy otrzymujemy pewność, że złożona z nich instalacja okaże się w każdym przypadku niezawodna. Najlepiej wybrać tego dostawcę, który sam produkuje sprzedawane przez siebie kable RTV. Ważne będzie również to, czy firma dostarczająca kable RTV udziela gwarancji oraz zapewnia pomoc w razie problemów – przecież to wytwórca musi najlepiej znać swój produkt i zawsze wypracować rozwiązanie, które umożliwi założenie wydajnej sieci.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy