Instalacje przemysłowe 

Masz słaby sygnał antenowy? Użyj wzmacniacza DVB-T

Tu kupisz wzmacniacz DVB-T

Oglądanie telewizji stało się dzisiaj codzienną czynnością. Na telewizor spoglądamy przy piciu porannej kawy i przy wieczornym posiłku. Programy telewizyjne oglądają maluchy, nastolatki, osoby będące w średnim wieku i ci już nieco starsi. W bogatej ofercie programowej każdy wyszuka coś doskonałego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał jest tak słaby, że odbiór ulubionego programu jest po prostu niemożliwy. Najlepszym wyjściem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może być potrzebny?

Powinno się pamiętać, że siła sygnału bywa tym gorsza, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym złączu, co oznacza, że dobrym wyjściem okazuje się być ograniczenie liczby gniazd antenowych oraz unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Zastosowanie wzmacniacza sprawia, że sygnał staje się mocniejszy, a w efekcie odbieramy znacznie lepszy obraz. Wzmacniacze montowane są tuż przed telewizorem bądź zaraz za anteną. Miejsce ich ulokowania zależne jest od tego, jak zaprojektowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się też w przypadku radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są aktualnie dostępne?

Wyróżnia się kilka typów urządzeń tego rodzaju. Obecnie stosować można wzmacniacze budynkowe, kanałowe, masztowe i pasmowe. Wzmacniacz pasmowy jest idealny wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Umieszcza się go wyjątkowo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy rodzaj wzmacniacza – uwydatnia on sygnał jedynie wskazanych kanałów, ale jednocześnie skutecznie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy stosować można wtedy, kiedy sieć antenowa charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. To używanie właśnie jego zalecane jest w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a potem stroi na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy