Instalacje przemysłowe 

Maszyny do niszczenia butelek PET

Czym jest niszczarka do butelek plastikowych?

Niszczarka do butelek plastikowych jest typem sprzętu używanego przy kompresowaniu tego surowca w bloczki o jednolitym rozmiarze i kształcie, które, znajdując się w takiej formie, będą łatwe do przewożenia i przechowywania. Korzystając z pracy tych urządzeń przy pracy z odpadami, można w odczuwalny sposób ułatwić wykonanie zadania.

Kilka słów o butelkach PET

Plastik to jedno z najpopularniejszych surowców, używanych i spotykanych przez każdego. To zazwyczaj w butelkach z niego jest sprzedawana woda i napoje. Samo tworzywo pojawia się również m.in. w opakowaniach na żywność. Przed prasowaniem, aby butelki nie były wypełnione powietrzem, jest niezbędne zdjąć nakrętkę, lub pokrywę. Zdjęte nakrętki zaleca się przechowywać osobno i oddawać na zbiórki, pomagając w ten sposób chorym.
Przerobione butelki zajmują ponad 90% mniej powierzchni, dzięki czemu używanie niszczarek jest bezwzględnie konieczne przy ich składowaniu.
Niszczarki do butelek plastikowych są urządzeniami niesprawiającymi problemów w obsłudze, a dzięki ich efektywności komfort pracy na pewno się podwyższy.

Powiązane wpisy