Instalacje przemysłowe 

Nadajnik optyczny do transmisji danych

Kup nadajnik optyczny

Ze względu na to, iż prawie wszyscy korzystamy z instalacji telekomunikacyjnych, powinny one w dzisiejszych czasach okazać się bardzo bezpieczne. Nie powinno więc zaskakiwać, że elementy stosowane przez ekipy telekomunikacyjne są wysokiej jakości – tylko tak możliwe będzie zamontowanie w stu procentach niezawodnej instalacji. Głównymi elementami są oczywiście kable, lecz – jak łatwo się domyślić – bez innych części prawidłowe funkcjonowanie sieci nie byłoby możliwe. Innymi istotnymi częściami sieci telekomunikacyjnej są między innymi nadajniki optyczne, bo generują wiązki lasera przekazywane później za pomocą światłowodów.

Zastosowanie nadajników optycznych

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej sieci kablowej. Jest on trzecim podzespołem konstrukcji po nadawcy informacji i koderze. Zaszyfrowane dane są tak transmitowane światłowodami, zaś potem transformowane przez detektor, aby dotrzeć do ostatecznego odbiorcy. Nadajnik optyczny generuje wiązkę lasera, która cechuje się niewielkim zniekształceniem danych oraz niezawodnością – z tego względu prawie całkowicie zastąpił już pozostałe rozwiązania.

Nadajnik optyczny – gdzie kupić?

Aby sieć była efektywna i bezpieczna, do jej wykonania powinniśmy zastosować wyłącznie elementy wysokiej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na ważną rolę musi funkcjonować w każdych sytuacjach – dlatego o tym, gdzie go nabyć powinniśmy pamiętać jeszcze podczas projektowania sieci. Firmom parającym się fachowym zakładaniem instalacji zaleca się wybór jedynie doświadczonych sprzedawców, a jeszcze korzystniejszym wyjściem będzie zakup nadajników optycznych od producenta, którzy sprzedawane przez nich nadajniki obejmują gwarancją, a w przypadku komplikacji w czasie instalacji – gwarantują specjalistyczną pomoc podmiotom z całej Polski.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy