Instalacje przemysłowe 

Pneumatyka

Mimo, że narzędzia na skompresowane powietrze w najróżniejszych dziedzinach są zastępowane przez nowsze technologie, nadal istnieją zakłady, do których nadają się wręcz doskonale. Pneumatyka dostarcza skuteczne rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu, a narzędzia wykorzystujące skompresowane gazy, chociaż skonstruowane są według prostych mechanizmów, są wykorzystywane nawet przez największe firmy. Skąd bierze się ich popularność?

Płać mniej z pneumatyką

W odróżnieniu od urządzeń zasilanych prądem oraz spalinowych, urządzenia na skompresowane powietrze okazują się naprawdę tanie w użytkowaniu. Nie potrzebują paliwa, a ich podzespoły niszczą się o wiele wolniej.

Przykłady użycia pneumatyki

Pneumatyka znajduje zastosowanie zarówno w ciężkim przemyśle, jak i w ogrodnictwie. Jej osiągnięć używa także medycyna – na sprężone powietrze działają nawet unity stomatologiczne lub urządzenia podtrzymujące oddychanie.

Pneumatyka to bezpieczeństwo

Urządzenia na sprężone gazy mogą być wykorzystywane także w ekstremalnych warunkach. Nie zagrażają im gorąc oraz wilgoć. Pneumatyka pozwala też ograniczyć ryzyko pożarowe – powietrze nie wiąże się z pozostałymi substancjami i nie jest palne.

Pneumatyka jest bezpieczna dla przyrody

Narzędzia na stłoczone powietrze nie emitują szkodliwych dla natury związków, a wykorzystanie kompresorów bezolejowych umożliwia jeszcze większe ograniczenie niebezpieczeństwa generowania jakichkolwiek skażeń – dlatego chętnie wybierają je leśnicy.

Powiązane wpisy