Instalacje przemysłowe Ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja 

Przemysłowe osuszacze powietrza

Zbyt duża wilgotność w pomieszczeniach może powodować mnóstwo poważnych skutków. W domu możemy łatwo zminimalizować ją z użyciem małych osuszaczy, jednak na magazynach lub innych większych pomieszczeniach będą one niewystarczające. Kłopot jest tym poważniejszy, iż wilgoć potrafi uszkodzić składowane w nich towary, powodując niemałe straty. Przemysłowe osuszacze powietrza na szczęście pozwolą skutecznie uporać się z wilgocią.

Przemysłowe osuszacze powietrza – reguły działania

Zasady działania przemysłowych osuszaczy są bardzo podobne do ich domowych odpowiedników. Pobierają one odpowiednią ilość powietrza, a potem najróżniejszymi sposobami oddzielają je od znajdującej się w nim wody. Wszystko kończy się wydaleniem odwilgoconego powietrza z maszyny i zatrzymaniem wody w odpowiednim zbiorniku. Przemysłowy osuszacz powietrza może wykorzystywać zasadę absorpcji, adsorpcji tudzież zatrzymywać wodę za pomocą membrany.

Po co stosuje się przemysłowe osuszacze powietrza?

Najczęstszym zastosowaniem tych osuszaczy są jak nietrudno stwierdzić fabryki, w których dzięki nim reguluje się zawartość wilgoci oraz chroni produkty przed zgniciem. Osuszacze powietrza przemysłowe używane są również w halach spedycyjnych – szczególnie, kiedy przechowywane są w nich produkty którym szkodzi wilgoć. Są także chętnie używane przez służby ratownicze przy klęskach żywiołowych – umożliwiają bowiem nieskomplikowane osuszenie uszkodzonych budynków. Przemysłowe osuszacze powietrza wykorzystuje się też na basenach.

Powiązane wpisy