Instalacje przemysłowe 

Urządzenie do prasowania papieru

Prasowanie papieru

Prasowanie papieru to proces kompresowania tego odpadu do najmniejszej możliwej formy, tak, aby powstały zbite, gęste bloki o ustalonym kształcie. Działanie to jest wykonywane w celu ułatwienia przewozu, zaoszczędzenia miejsca, a przede wszystkim łatwiejszego przechowywania. W celu wykonania tego zadania używa się ciężkiej maszyny, jaką jest prasa do papieru. Przedsiębiorstwo jej używające, powinno znacząco na tym skorzystać, ponieważ , ze względów ekonomicznych, jest to znakomite rozwiązanie.

Czym są prasy?

Zależnie od ich zastosowania prasy do papieru wyglądają różnie. Przed ich kupnem należy przemyśleć, jaką ilość papieru urządzenie będzie prasować. Nie można zapomnieć również o wytrzymałości prasy na przeciążenia. Prasowanie papieru może odbywać się na odpadach w różnym formacie, m.in. można prasować papierowe ścinki, karton, czy gazety.
Tylko wybór dobrej prasy da pewność, że przedsiębiorstwo zaoszczędzi miejsce, czas i pieniądze. Prasy są maszynami o mocnej budowie, bardzo łatwymi w obsłudze, a proces prasowania, który wykonują, w znacznej mierze ułatwi i zautomatyzuje pracę z odpadami.

Powiązane wpisy