Instalacje przemysłowe 

Złącza kompresyjne – zastosowania

Złącza kompresyjne kupisz na www.telmor.pl/Produkty/Zlacza-adaptery-narzedzia/Zlacza-PCT

Instalacje antenowe są zbudowane z wielu elementów. Najważniejsze są rzecz jasna kable, za pośrednictwem których dane są transmitowane między poszczególnymi miejscami. Równie istotne są podzespoły takie jak kodery oraz węzły, służące do emitowania i przetwarzania informacji. Stworzenie w pełni funkcjonalnego toru kablowego możliwe będzie dzięki wykorzystaniu właściwych złączy. W instalacjach kablowych stosowane są przede wszystkim złącza kompresyjne. W jakich sytuacjach są najczęściej stosowane? Jak są zbudowane? Skąd wzięła się ich nazwa? Jakimi zaletami muszą cechować się odpowiednie złącza kompresyjne?

Budowa złączy kompresyjnych

Złącza kompresyjne zazwyczaj przybierają formę walców. W pierwszą końcówkę wsuwa się przewód, natomiast na drugiej znajduje się gwint służący do zamocowania w urządzeniu. Złącza kompresyjne wykonane są prawie zawsze z cynku lub stali, co okazuje się bardzo istotne z uwagi na wytrzymałość tego surowca. Ich nazwa bierze się ze sposobu połączenia z kablem – by było sztywne, złącze zaciska się na przewodzie. Ta budowa gwarantuje możliwość wielokrotnego odkręcenia złącza bez ryzyka obniżenia jakości transmisji – dlatego są stosowane w sieciach internetowych, w systemach kamer czy przez dostawców kablowych.

Właściwości złączy kompresyjnych

Złącza kompresyjne, by umożliwić wykonanie niezawodnej instalacji, muszą posiadać określone cechy. Najistotniejsza będzie z całą pewnością solidność – powinny przetrwać częste odkręcanie, a poza tym ochronić kabel przed wodą, pyłem czy uszkodzeniem mechanicznym. Ze względu na fakt, iż przy montażu instalacji robi się nieraz setki połączeń, złącza kompresyjne powinny umożliwiać szybki montaż z wykorzystaniem określonych narzędzi. Warto nadmienić również, że bardzo ważne są częstotliwości działania złącza – to od tej cechy zależy jakość informacji, które dotrą do ostatecznego odbiorcy.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy