Kosmetyki Zakupy 

Bursztyn w biżuterii

biżuteria z bursztynem

Biżuteria z bursztynem nigdy nie wyjdzie z mody – zarówno u młodych ludzi, jak i znacznie bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie może jednak dziwić – bursztyn jest zaliczany przecież do najatrakcyjniejszych materiałów, a swoboda jego preparacji sprawia, że wytworzone z niego naszyjniki można dostosować do przeróżnych trendów. Żeby cieszyć się jej właściwościami, musimy o jantar właściwie się zatroszczyć. O co chodzi? Powie wam nasz artykuł.

Biżuteria z bursztynem – jak ją przechowywać?

Jantar to bardzo delikatny surowiec – z uwagi na to biżuteria z bursztynem koniecznie musi być trzymana w odpowiednich warunkach. Jantarowy wisiorek należy zabezpieczyć jedwabną szmatką, a potem szczelnie zapakować w folię i umieścić w drewnianej szkatułce. Powinniśmy też pamiętać, by w jednej paczce nie przechowywać kilku przedmiotów – mogą się bowiem wzajemnie uszkodzić.

Pielęgnacja biżuterii z bursztynem

Jantar nie toleruje silnych środków chemicznych. Słuszniej więc zrobimy, wybierając do jego czyszczenia łagodniejsze substancje – między innymi oliwę z oliwek oraz mydło dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem musi być pielęgnowana miękką szmatką, lekko nasączoną wodą – pod żadnym pozorem nie możemy użyć jej za dużo.

Jak odnowić biżuterię z bursztynem?

Znalazłeś w szafie wiekową biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie stale robi wielkie wrażenie, jednak widać jej wiek. Czy da się ją odnowić? Podchodząc do tego sam, możesz tylko pogorszyć sytuację – najlepiej zatem zrobisz, prosząc o pomoc złotnika.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy