Kosmetyki Zakupy 

Czemu warto stosować kwas hialuronowy 3

Kwas hialuronowy jest obecny we wszystkich organizmach. U nas odpowiada za utrzymanie wody w skórze. Jego niski poziom związany jest z powstawaniem zmarszczek oraz przesuszeniem skóry. Nic zatem zaskakującego, że jest chętnie wykorzystywany przez wytwórców kosmetyków – znajdziemy go w kremach przeciwzmarszczkowych i tonikach, które polecane są najbardziej osobom starszym. Z czasem obniża się bowiem jego zawartość, a skóra wysycha. Dobre efekty daje zazwyczaj używanie czystego kwasu – zwłaszcza, kiedy zdecydujemy się na połączenie wszystkich jego rodzajów.

Kwas hialuronowy 3 – właściwości

Kwas hialuronowy występuje w kosmetyce w trzech postaciach. W największych cząsteczkach najlepiej wiąże wodę – może związać nawet czterdziestokrotnie jej więcej niż jego waga, w związku z czym zalecany jest ludziom wystawionym na promieniowanie słoneczne, palącym tytoń i ludziom starszym. W formie niewielkich cząsteczek wspomaga gojenie skaleczeń oraz chroni przed rogowaceniem skóry. W najmniejszych cząsteczkach oprócz możliwości odbudowy, wspomaga wzrost włosów i zwiększa ukrwienie. Stosując preparaty zawierające trzy typy kwasu najprędzej osiągniemy zadowalające rezultaty.

Gdzie znajdziesz kwas hialuronowy 3?

Mimo, że kwas hialuronowy znajdziemy jest w wielu kosmetykach, trudne może być kupienie go w czystej postaci. Dlatego by kupić kwas hialuronowy 3 najlepiej zrobimy korzystając z sieci – łatwo wyszukamy tak interesujące nas preparaty.

Powiązane wpisy