Kosmetyki Ochrona zdrowia Zakupy 

Jak wybrać odpowiednią odżywkę na wypadanie włosów?

Każdy marzy o mocnych, zdrowych i gęstych włosach. Często jednak występuje problem ich wypadania. Jest to przykre schorzenie, z którym zmaga się duża ilość kobiet i mężczyzn na całej Ziemi.

Działanie odżywek na wypadanie włosów?

Odżywki są środkami pomagającymi utrzymać odpowiednią kondycję i zdrowie włosów. Mają działanie nawilżające, tj. dzięki nim ilość wody znajdująca się w środku włosa, pozostaje na właściwym poziomie. Im wody jest mniej, tym włosy łatwiej się elektryzują i są bardziej suche. Odżywki mają także działanie ochronne. Zawarte w nich filtry oraz witaminy zwiększają odporność włosów na wysuszające, szkodliwe działanie słońca. Włosy są trwałe i mocne, przez działanie regenerujące i wzmacniające odżywek.

Kiedy niezbędne jest użycie odżywek na wypadanie włosów

Wypadanie włosów spowodowane jest najczęściej paleniem papierosów, częstym farbowaniem, a także stresem. Człowiek każdego dnia traci średnio od 40 do 120 włosów. Należy więc podjąć stosowne działanie, gdy tylko zaobserwujemy, że zaczyna wypadać ich więcej. Dzięki skorzystaniu z odżywek problem wypadania włosów staje się przeszłością – włosy odzyskują blask, dobrze się układają, są zdrowe i odporne.

Powiązane wpisy