Kosmetyki Zakupy 

Maski do włosów – regenerują i odżywiają

Naturalne maski do włosów zamówisz na houseofbeauty.com.pl

Włosy wystawione są na działanie szeregu destruktywnych czynników. Na ich stan negatywnie oddziałują m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, ekstremalne temperatury lub słońce. Jednakowo szkodliwe bywa spanie z mokrą głową, stylizacja przy pomocy suszarki bądź prostownicy, farbowanie lub użycie niewłaściwych kosmetyków. To sprawia, że włosy wymagają ciągłej pielęgnacji. O ile uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy do tego zastosować odżywkę. Często jednak ten kosmetyk bywa nieskuteczny.

Co odróżnia naturalne maski do włosów od odżywek?

Naturalne maski do włosów odbudowują bardziej intensywnie aniżeli typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej także chronią włosy. Fryzjerzy nierzadko porównują je do „posiłku” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, dzięki którym możliwe jest odbudowę nawet bardzo uszkodzonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem aplikacji – trzeba je trzymać na włosach dłużej. Aby dotarły w głąb włosów oraz skóry, powinno się je wypłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich intensywne działanie, zaleca się korzystać z nich raz na tydzień.

Naturalne maski do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów posiadają więcej składników odpowiedzialnych za poprawę kondycji włosów. W zależności od zastosowania danego preparatu, poszczególne komponenty mogą być zestawione tak, żeby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniami UV) albo by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak keratyna, silikony, a także wszelkiego typu olejki. Naturalne maski do włosów zawierają oprócz tego wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy