Kosmetyki Ochrona zdrowia Zakupy 

Mydło marsylskie – właściwości i zastosowanie

Na rynku znajdziemy dzisiaj wiele preparatów do mycia skóry. Większość naszpikowana jest substancjami chemicznymi, detergentami, które wysuszają płaszcz hydrolipidowy. Ekologiczne mydło marsylskie jest zdrową alternatywą dla zwykłych płynów. Gdzie jest dostępne i co stanowi o jego nadzwyczajnych atrybutach?

Mydło marsylskie – idealne dla niemowląt i zaczerwienień

Skład mydła marsylskiego jest od lat ulepszany, a wywodzi się (jak nietrudno się domyślić) ze stolicy Prowansji, gdzie wytwarzane jest w rodzinnych zakładach. Mydło marsylskie musi zawierać przynajmniej 72 procent elementów pochodzenia roślinnego. Z reguły są to ekologiczne substancje (przykładowo olejek migdałowy, kokosowy oraz winogrona czy jaśmin). Jest ono całkowicie bezpieczne dla organizmu, może być stosowane także przez niemowlęta czy osoby ze skłonnością do podrażnień. Mydło marsylskie jest wyjątkowo przyjazne dla natury, ponieważ ulega biodegradacji, nie posiada składników pochodzenia zwierzęcego, dlatego jest powszechnie stosowane przez wegan.

Remedium na trądzik – mydło marsylskie

Mydło marsylskie wspaniale oczyszcza skórę, koi podrażnienia oraz zastępuje płyn do higieny intymnej. Regularne używanie likwiduje dokuczliwe dolegliwości dermatologiczne. Znajdziemy je nie tylko w sklepach zielarskich, lecz również w internecie, gdzie znajduje się bogaty asortyment mydełek w atrakcyjnych cenach. Nadzwyczajne walory sprawiają, że miliony konsumentów regularnie wykorzystują mydło marsylskie do zabiegów higienicznych.

Powiązane wpisy