Kosmetyki Ochrona zdrowia Zakupy 

Olejki eteryczne w aromaterapii

Olejki eteryczne nie tylko świetnie pachną, ale również pozytywnie działają na ludzkie organizmy. Większość z nich jest remedium na schorzenia dermatologiczne. Olejek lawendowy zwalcza schorzenia pasożytnicze, zbliżone zalety posiada również olejek z drzewa herbacianego, który oprócz tego używany bywa w trądziku lub owrzodzeniu. Przed zastosowaniem olejków na skórze pamiętajmy jednak, że spora ich część musi być rozpuszczone – możemy wykorzystać odrobinę oleju rzepakowego czy balsamu. Jak poza tym można użyć olejki eteryczne? Gdzie je znajdziemy?

Jak działają na nas olejki eteryczne

Olejki eteryczne pomagają nie tylko w chorobach dermatologicznych. Sporo wśród nich – jak chociażby olejek z melisy czy z lawendy wykazuje też działanie kojące nerwy. By je osiągnąć warto wykorzystać odpowiedni kominek z podgrzewaczem. Olejki eteryczne mogą także być stosowane do inhalowania – wtedy powinniśmy rozpuścić je we wrzącej wodzie. Na gardło korzystnie wpływa między innymi opisany już olejek z drzewa herbacianego.

Olejki eteryczne – w jakich sklepach kupić?

Olejki eteryczne są dostępne w różnych sklepach, jednak często są to jedynie kompozycje zapachowe, które nie działają na zdrowie. Nie zawsze też kupimy olejki, które są na potrzebne. Jak więc postąpić, aby znaleźć odpowiednie olejki eteryczne? Najbardziej trafionym rozwiązaniem niewątpliwie będzie skorzystanie z internetu. Online szybko znajdziemy różne olejki, a co najistotniejsze – są one w niskich cenach.

Powiązane wpisy