Kosmetyki Ochrona zdrowia 

Po zdrowe włosy do gabinetu trychologicznego

Kiedy zaobserwujemy początkowe objawy wypadania włosów, zazwyczaj odwiedzamy gabinet trychologiczny. Osłabienie włosów to dolegliwość, która wbrew pozorom dotyczy nie tylko przedstawicieli płci męskiej, ale też nierzadko kobiet.

Jak odbywa się badanie chorób włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog jest w stanie, dysponując działaniem profesjonalnych urządzeń, zaopatrzonych w mikroskopijne kamerki, ocenić formę skóry głowy, cebulek, budowę włosów. Trycholog musi wstępnie precyzyjnie zbadać, co jest impulsem do wypadania owłosienia na głowie, żeby idealnie dostosować rodzaj terapii. Zazwyczaj bodźcem powodującym przerzedzenie włosów są powody genetyczne, które niestety najgorzej przezwyciężyć. Inne kluczowe powody to przemęczenie organizmu, niewłaściwa pielęgnacja, obciążanie włosów niszczącymi koloryzacjami. Zły wpływ ma także stosowanie szamponów z silnie oddziałującymi substancjami.

Jakie zabiegi przeprowadza się w gabinecie trychologicznym?

Wizyta w gabinecie trychologicznym może okazać się receptą na nasze dolegliwości z włosami. Pracujący tam trycholodzy mogą zaoferować osobom cierpiącym na wypadanie włosów skuteczne zabiegi na wypełnienie owłosienia. Są to kuracje jak najbardziej delikatne, które przynoszą fenomenalne skutki. Polecana przez trychologów – i ponadto bardzo skuteczna – jest mezoterapia igłowa. Terapia gwarantuje widoczne efekty, nie tylko gdy mamy do czynienia z dziedzicznym wypadaniem włosów, ale także tym spowodowanym stresem. Sprowadza się do wstrzyknięcia w skórę głowy odżywczych składników oraz mikroelementów, które stymulują cebulki do intensywnej produkcji nowych włosów. Warto skorzystać z serii tego typu zabiegów, bo jedynie regularne dostarczanie skórze aktywnych związków gwarantuje doskonałe rezultaty. Włosy zauważalnie się zagęszczają, są grubsze i błyszczące już po 4-5 mezoterapiach. Trycholog więc z pewnością pokaże jak osiągnąć nasz cel – jeśli śnimy o burzy loków.

Powiązane wpisy