Kosmetyki Zakupy 

Rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych

Jeśli szukasz kremów przeciwzmarszczkowych do cery, koniecznie wejdź na houseofbeauty.com.pl/c/66-kremy-przeciwzmarszczkowe.

Także młoda cera bez problemów wymaga należytej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić tok wyniszczania się tkanek i dzięki temu dłużej zachować je w dobrym stanie. W największej mierze ma to odniesienie do cery twarzy, która jest najbardziej podatna na powstawanie niepożądanych zmian, pośród których szczególnie przykre dla pań, jak i panów, są zmarszczki. Z tej przyczyny tak istotne jest, aby używać właściwych kremów przeciwzmarszczkowych dobranych do rodzaju skóry oraz wieku. Na szczęście nie będzie to skomplikowane, bowiem na rynku dostępne są kosmetyki dopasowane do każdego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jakie substancje są w nich zawarte?

Głównym zadaniem kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Dlatego kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy często zawierają mocznik – komponent, który wiąże molekuły wody i tym sposobem powstrzymuje jej utratę, a przy tym dodatkowo czyni skórę bardziej miękką. Kosmetyki tego typu mają w składzie też ceramidy – tłuszcze, które również przeciwdziałają utracie wody dzięki temu, że wypełniają przerwy pomiędzy komórkami tkanki skórnej. Istotnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest także skwalen. Jest to substancja znajdująca się w składzie płaszcza lipidowego skóry człowieka. W odpowiednim nasyceniu skwalen niszczy wolne rodniki i pozostałe szkodliwe elementy, a przy tym pozwala substancjom odżywczym przeniknąć do skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – dostosuj do wieku i typu skóry

Kremy na zmarszczki dzielą się na kilka typów. Głównym kryterium podziału jest wiek konsumenta, dla którego dedykowany jest dany preparat. Przy jego wyborze należy także wziąć pod uwagę, do pielęgnacji której partii ciała został on opracowany – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się pod wieloma względami od kremu pod oczy czy też do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy