Kosmetyki Ochrona zdrowia Zakupy 

Serum do włosów – nie tylko dla profesjonalisty

Nasze włosy wymagają niekiedy specjalistycznej opieki. Maski czy inne kosmetyki mogą natomiast nie uporać się z naprawdę poważnymi problemami – ich skład jest stworzony bowiem z przeznaczeniem do normalnej kosmetyce. W podobnych przypadkach zazwyczaj decydujemy się na zabieg w salonie kosmetycznym oraz leczenie odpowiednim serum do włosów. Niewielu z nas wie, iż taką kurację możemy na szczęście przeprowadzić samemu – serum do włosów jest wszak dostępne nie tylko dla fryzjerów. Jak więc wybrać preparat dopasowany do danych potrzeb?

Jak stosować serum do włosów?

Najpopularniejszym błędem kobiet jest sięgnięcie po serum już kiedy włosy będą bardzo zmęczone. Trafniejszym pomysłem będzie natomiast dołączenie jej do zestawu kosmetyków używanych na co dzień. Kobiety stosujące serum do włosów często także zmywają serum jak normalny preparat – tymczasem jednak powinniśmy pozostawić je na włosach, by ochraniało je przed wpływem zanieczyszczonego powietrza lub szkodliwych drobnoustrojów. Pamiętajmy też, że niekiedy po użyciu serum do włosów zalecane jest nawet dokładnie ich wysuszenie.

Serum do włosów – jakie będzie najodpowiedniejsze?

Serum do włosów to kosmetyk, który ma precyzyjnie określone zastosowanie. Nie możemy więc stosować produktu stworzonego do pielęgnacji włosów przetłuszczających się, gdy dotyczy nas nadmierne przesuszanie. Przed wyborem serum do włosów należy również sprawdzić jakie jest jego przeznaczenie i postawić na kosmetyk, który dobrze trafi w nasze potrzeby. Jeśli zaś nie wiemy, jak go wybrać – zapytajmy fryzjera.

Powiązane wpisy