Kosmetyki Ochrona zdrowia Zakupy 

Uzupełnij dietę o suplementy do włosów

Zniszczone włosy to kłopot wielu pań. Same odżywki często go niestety nie zażegnują, gdyż problem tkwi nie w braku pielęgnacji, a złej diecie. W takich sytuacjach trafionym rozwiązaniem będzie niewątpliwie uzupełnienie jej o niezbędne składniki pokarmowe. Kupienie suplementów do włosów nie będzie jednak problemem – dostępne są w drogeriach, jak również można kupić je w internecie. Z czego są produkowane? Jakie związki wywierają szczególnie korzystne działanie na kobiece włosy?

Ziołowa moc suplementów do włosów

Najpopularniejszym ziołem wykorzystywanym przez kobiety troszczące się o swoje fryzury jest na pewno skrzyp. Można przyjmować go w formie pigułek z ekstraktem oraz pić herbatkę. Jeśli zaś zastosujemy drugie rozwiązanie, powinniśmy wiedzieć, iż skrzyp trzeba wygotowywać. Dostępne są również suplementy do włosów z pokrzywy, która poprawia ich giętkość oraz regeneruje. Oprócz tego korzystny wpływ na włosy wywierają też chmiel, lipa lub rumianek, a z innych roślin – kiełki pszenicy.

Zadbaj o siebie z suplementami do włosów

Wyjściem z problemów z włosami mogą być także oleje. Mogą być przyjmowane zazwyczaj doustnie – w postaci płynnej oraz pigułkach. Najskuteczniejsze są suplementy na włosy z ogórecznika oraz olej z wątroby rekina. Warto również wmasowywać we włosy olej słonecznikowy, którzy poprawia ich elastyczność i miękkość. W przypadku włosów łamliwych powinniśmy też stosować specjalne kompozycje składników, takich jak cynk oraz magnez – nie zapominajmy przy tym, by nie stosować ich zbyt długo.

Powiązane wpisy