Kosmetyki 

Wybielanie zębów, czyli doskonały biały uśmiech

Każdy chciałby mieć piękne i śnieżnobiałe zęby. Jednak wypijanie ogromnych ilości kawy, czerwonego wina, herbaty czy popalanie papierosów sprawia, że zęby zatracają swój śnieżnobiały kolor. Szczęśliwie w dzisiejszych czasach można bez problemu rozwiązać ten problem. By znowu móc pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem, trzeba tylko zdecydować się na wybielanie zębów.

Wybielanie zębów – na czym polega ta procedura?

Wybielanie zębów jest procedurą w stu procentach bezbolesną. Znaczy to, iż korzystając z wybielania zębów nie powinno obawiać się niewielkich choćby dolegliwości bólowych. Ale należy pamiętać, iż wybielanie przynosi efekty tylko w przypadku zębów naturalnych. Nie wybiela się koron, które z mijającym czasem także mogą zmieniać swój kolor. Na chwilę obecną dużą popularnością cieszy się zabieg wybielania zębów z zastosowaniem lampy BEYOND. Zabieg rozpoczyna się od skrupulatnego przeglądu stanu uzębienia. W następnej kolejności stomatolog przy pomocy specjalnego szablonu ustala, jaką barwę posiadają zęby przed przeprowadzeniem zabiegu, a dalej nakłada żel wybielający. Możliwe jest też nałożenie żelu na dowolny ząb potrzebujący wybielenia. Żel, sprawia, że zęby odzyskują ładny kolor, zostaje aktywowany na skutek działania „zimnego” światła , które jest emitowane przez lampę. Dostaje się ono aż do zębiny, skutecznie przechodząc przez szkliwo. Tym samym usuwa starannie nawet spore odbarwienia. Na efekty nie trzeba długo czekać – są bowiem widoczne już po 3 zabiegach, które trwają średnio do dziesięciu minut.

Wybielanie zębów – inne metody?

Rzecz jasna wybielanie przy pomocy światła nie stanowi jedynej metody umożliwiającej zdobycie śnieżnobiałych zębów. Używane są również obecnie profesjonalne szyny mające działanie wybielające. Wybielanie można wykonać także z wykorzystaniem lamp LED. Zabiegi wybielania zębów są w stu procentach bezpieczne – nie trzeba bać się, że na ich skutek pogorszy się stan uzębienia. Dzięki wybielaniu można się cieszyć zębami o pięknym kolorze.

Powiązane wpisy