Kosztowności 

Krótkie informacje o zapięciach kolczyków

https://www.bizutik.pl/kolczyki

Szukając kolczyków warto zwrócić uwagę nie tylko na ich kształt, surowiec, z którego są wykonane, i to jak się prezentują, ale także na zapięcie. Poniżej przedstawiamy krótki wykaz najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to standardowe i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowo zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie zapewnia ogromny komfort noszenia i częstokroć jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Słabym punktem tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie postanowili nie przekłuwać uszu. Współcześnie właściwie rzadko używane.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jednak prostszy w zapinaniu, za sprawą rozchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Często stosuje się je przy kosztowniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu latem, kiedy nie nakładamy szali, ubrań z wysokim kołnierzem oraz czapek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, najczęściej złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki stosowane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma niewielką szansę rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do zakupienia. To kolczyki z tego rodzaju zapięciem panie kupują najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku niedużych kulek oraz cyrkonii.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy