Kosztowności 

Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Dowiedz się więcej o mystic topazie na https://www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd i oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od lat cieszy się dużym uznaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że z pozoru może się wydać, że to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są rezultatem specjalnej technologii wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na działanie gorąca oraz pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Kolory topazu mistycznego

Barwy, które przybiera topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, którym jest pokryty. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że kamień ma fioletowy odcień, niebieski z kolei jest wynikiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe skutki daje stosowanie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii czy na Syberii.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Często używają go więc do produkcji wisiorków, kolczyków czy broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do eleganckich strojów – świetnie prezentuje się także na co dzień. Nie bez znaczenia okazuje się także różnorodność barw, sprawiająca, że prościej możemy wybrać biżuterię do swojej kreacji.

Powiązane wpisy