Nauka 

Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

W tym miejscu znajdziesz pełną ofertę kursu Photoshop.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od lat usiłują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży filmowej czy gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego stosują przede wszystkim profesjonalne oprogramowanie. Mając świadomość tych realiów mnóstwo początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast sięga po popularne programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Jakie oprogramowanie do malarstwa komputerowego wykorzystują współcześni artyści

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo iż służył głównie jako software do retuszu zdjęć, szybko został głównym narzędzie ilustratorów i game devów. W rezultacie powodzenia Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak przykładowo Krita, GIMP czy Corel Painter, w których przy zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane farbami olejnymi, farbami akwarelowymi bądź temperą. Digital painting daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość korygowania nietrafionych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie wyczerpią!

Szukaj kursu Photoshop online z możliwością konsultacji z autorem kursu

W praktyce nauka malarstwa cyfrowego przebiega w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze kroki warto postawić samemu, jednakże żeby właściwie rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać wszystkie funkcje oprogramowania oraz najpopularniejsze metody wykorzystania pędzli, polecamy wykupić kurs przygotowany przez biegłego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnych kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie analizują takie kursy jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż jedynie najważniejszych funkcji oprogramowania. Istotne jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi konsultacje z twórcą szkolenia.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy