Nauka 

Kurs języka angielskiego

Najważniejszy język w Europie – angielski

Zwracając uwagę na fakt, że angielski przydatny jest prawie wszędzie (przy wymianie handlowej, w branży turystycznej, polityce, a również w codziennym życiu), można stwierdzić, że stał się on bez wątpienia najbardziej znaczącym z języków europejskich. Ta przydatność posługiwanie się angielskim sprzyja otwieraniu się nowych szkół językowych.

Samodzielna nauka języka angielskiego

Angielski jest o tyle dobry do samodzielnego uczenia się, że materiały dydaktyczne są powszechnie dostępne. Każda księgarnia sprzedaje podręczniki do tego języka oraz literaturę angielską w oryginalnej wersji językowej. W języku angielskim nagrana jest również większość nowoczesnej muzyki a także produkcji filmowych. Jesteśmy otoczenie przez angielski nawet jeśli mieszkamy w Polsce, warto więc wykorzystać każdą okazję, by się z nim osłuchać.

Metody uczenia się języka angielskiego

Możliwość wyboru spośród różnych rodzajów kursów języka angielskiego udostępnia kursantom niemal każda szkoła językowa. Jedną z możliwości do wyboru jest kurs DIRECT English.

DIRECT English to nowy sposób na błyskawiczne przyswajanie wiedzy językowej. Opiera się na Metodzie Bezpośredniej, w czym podobny jest do popularnej na polskim rynku Metody Callana.

Inną możliwością jest program GENERAL ENGLISH – wykorzystujący metodę komunikatywną. Przeznaczony jest dla studentów chcących rozwinąć ogólną, praktyczną umiejętność posługiwania się językiem, umożliwiającą rozmowę w międzynarodowym środowisku. Efekt jest tym lepszy, że kursy są powierzane zazwyczaj 2 lektorów: Polakowi oraz native speakerowi.

Popularnym rozwiązaniem są też konwersacje, polegające na nauce poprzez rozmawianie w w języku angielskim.

Obie te wersje, a także konwersacje z języka angielskiego oferuje centrum językowe Archer School. Pełna oferta dostępna jest odwiedzając stronę internetową www.archerschool.pl.

Powiązane wpisy