Nauka 

Kurs języka niemieckiego

Język niemiecki – nauka kiedyś i dziś

Do niedawna powszechnym było uczenie się języka niemieckiego. Język niemiecki występował w każdej szkole od szkoły podstawowej aż do szkoły średniej.

Jak szybko i przyjemnie uczyć się niemieckiego

Choć zdawać by się mogło, że ekspresowa nauka języka niemieckiego jest niewykonalna, to nie jest to zadanie nieosiagalne. Żeby nauka niemieckiego przebiegła błyskawicznie, należy ograniczyć materiał do minimum, pozostawiając najbardziej rzeczową partię, wtedy uczenie się będzie efektowne.

Zaplanowany do nauki materiał powinien zawierać najprzydatniejsze sformułowania, słowa niemieckie, które używa kilkanaście razy w ciągu dnia, wykluczając elementy, których się nie używa zbyt regularnie.

Dzięki temu wielkość materiału jest niewielka i jego nauczenie nie pochłonie wiele czasu, ponadto pozwoli na zrozumienie języka niemieckiego w podstawowym zakresie.

Nauka języka niemieckiego w szkołach językowych

Jeżeli jednak uczenie się w domu nie do końca Ci odpowiada oraz bardziej motywuje Cię praca w grupie, to placówki językowe są dla Ciebie. Niektóre z nich, jak np. Archer School w Krakowie posiadają w swojej ofercie naukę języka niemieckiego metodą bezpośrednią.

Język niemiecki metodą bezpośrednią

Jest to rodzaj aktywnie prowadzonych zajęć, na których uczniowi zadaje się różnorakie pytania, na które wymaga się szybkich reakcji. Metoda ta skupia się w głównej mierze na mówieniu oraz na rozumieniu ze słuchu. Ważnym jest fakt, że na zajęciach używa się wyłącznie języka niemieckiego, nawet na początkowych etapach kształcenia.

Powiązane wpisy