Nauka 

Szkoła dla trenerów – kiedy skorzystać z jej usług?

Mało zawodów ma bardziej optymistyczne widoki na przyszłość niż trener. Specjaliści prognozują, iż w najbliższych latach z jego usług będą korzystali reprezentanci wielu branż. Nie może zatem dziwić, że wielu ludzi decyduje się na to, aby sprawdzić się w tym zawodzie. Nawet teraz wszak trenerzy mogą pochwalić się dużymi dochodami i wieloma innymi korzyściami. Nie zapominajmy przy tym, iż do działania w tym zawodzie potrzebne są pewne predyspozycje oraz, co najważniejsze, odpowiednie kwalifikacje. Te drugie możemy zdobyć uczestnicząc w szkoleniach, które prowadzi szkoła trenerów. Jakich rzeczy więc nauczymy się w czasie takich kursów? Czemu dobrze w nich uczestniczyć?

Szkoła trenerów – zakres szkoleń

Na kurs prowadzony przez szkołę trenerów dobrze postawić w szczególności dlatego, iż kompleksowo przysposabia on do prowadzenia własnych szkoleń. Podczas takich kursów wykładane są przeróżne zagadnienia – między innymi trening interpersonalny, rozwiązywanie sporów w teamach, zyskiwanie względów grupy,współdziałanie w teamie i pomoc w odnalezieniu własnego stylu działania. Poszczególne zagadnienia szkoleń są dobrane tak, by kursant był w stanie w przyszłości zrozumieć mechanizmy rzutujące na działanie grupy i w ten sposób opracować skuteczne we wszystkich sytuacjach konspekty szkoleń. Nie zapominajmy również, że warto stawiać na szkolenia, których program pozwala na późniejsze zdobycie rekomendacji Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Szkoła dla trenerów – jakie metody stosuje?

By słuchacze szkoleń uzyskali wspomniane przed chwilą kwalifikacje, instruktorzy powinni wykorzystywać odpowiednie metody. Najlepsze skutki przynosi stosowanie takich metod jak zadania grupowe, miniwykłady oraz brainstorm. Naprawdę skutecznymi technikami okazują się także dramy i symulacje. Każdą z opisanych technik słuchacze kursów będą mogli zastosować następnie w czasie własnych projektów.

Powiązane wpisy