Ochrona zdrowia 

ABC zdrowia wzroku – zabiegi 2RT

Szukasz szczegółowych informacji dotyczących leczenia plamki żółtej? Skieruj się na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/

Starcze zwyrodnienie plamki żółtej, w skrócie AMD, to schorzenie wzroku, które dotyka ludzi w starszym wieku i kategorycznie wpływa negatywnie na jakość widzenia. W dzisiejszych czasach wyspecjalizowane kliniki świadczą pomoc w korekcji tej niedyspozycji. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia komfortu życia.

Leczenie AMD – czy jest możliwe?

Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej wyróżniający się najwyższym skupiskiem fotoreceptorów – to właśnie ona sprawia, że nasz wzrok jest ostry. Zwyrodnienie plamki żółtej jest dolegliwością, która manifestuje się poprzez wypaczenie obrazu i obniżenie się ostrości wzroku. Odróżniamy postać suchą oraz mokrą tej dolegliwości. Na zwyrodnienie plamki żółtej cierpią w głównej mierze osoby po 50. roku życia, a zespół przyczyn schorzenia nie został w dalszym ciągu do końca rozpoznany. Zakłada się jednak, że przyczyną AMD może być szkodliwy tryb życia – przykładowo otyłość, palenie tytoniu czy nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV. Istotne mogą być też uwarunkowania genetyczne oraz różne schorzenia występujące równocześnie, np. hiperglikemia czy nadciśnienie. Współczesna medycyna wypracowała szczęśliwie środki, które efektywnie leczą tę choroba. Leczenie AMD jest przeprowadzane z wykorzystaniem wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Laser 2RT działa efektywnie na postać suchą AMD.

Leczenie plamki żółtej – jak przebiega?

Laser wpływa na starzejące się komórki oka i zarazem nie narusza fotoreceptorów siatkówki. Terapia ta nie jest obarczona ryzykiem dlatego może być wykonywana u różnych grup pacjentów narażonych na wadę albo utratę zdolności widzenia. Technologia laserowa spowalnia procesy zwyrodnieniowe oraz mobilizuje komórki do odbudowania się. Terapia 2RT poprawia jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie plamki żółtej nie wywołuje dyskomfortu – w trakcie zabiegu pacjent nie doświadcza bólu. Praca lasera 2RT trwa ledwie kilka minut, a zanim zacznie się zabieg oko znieczulane jest miejscowo.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy