Ochrona zdrowia 

Badania operatorów

link

Są niezbędne do tego, by sprawdzić, czy określony człowiek może podjąć pracę jako operator wózka lub innej maszyny. Mimo, że sporo kandydatów się ich boi, kiedy nie dręczą nas problemy psychiczne, ich zaliczenie nie powinno sprawić nam jakichkolwiek kłopotów. Jak jednak przebiegają badania operatorów maszyn? Na co powinniśmy się przygotować?

Wstęp do badania operatorów

Na początku badania potencjalny operator wypełnia stworzony przez specjalistę formularz. Ma w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące zachowania w różnych, zwykle ekstremalnych sytuacjach. Po sprawdzeniu kwestionariusza potencjalnego kierowcy, specjalista będzie miał możliwość określić, jak dobrze radzi sobie ze stresem oraz przetestować jego inteligencję lub dojrzałość społeczną. Zawartość formularza zależy od profesji kandydata. Pierwszy etap badania operatorów często wywołuje duży stres, jednak jej zaliczenie rzadko jest niewykonalne.

Psychologiczne badania operatorów

Ostatni etap badania operatorów odbywa się z użyciem odpowiednio opracowanych przyrządów. Kolejne zadania badają takie umiejętności jak czas reagowania oraz podejmowanie wyborów w przypadkowych przypadkach. Należy wiedzieć, że w skrajnych sytuacjach ten etap testów może się nie odbyć. Tak będzie, jeśli potencjalny operator w rozmowie nie będzie krył gorszego nastroju lub test udowodni, iż przed odwiedzeniem poradni wypił alkohol. Zaplanowane działanie może być wówczas przełożone albo – jeśli powodem jest alkohol – także odwołane.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy