Ochrona zdrowia 

Basen dla niemowląt – zdrowe i bezpieczne ćwiczenia

Choć nawet dekadę temu pływanie niemowląt nie było pozytywnie postrzegane wśród matek, to dziś coraz więcej z nich decyduje się na to, by zapisać ich pociechy na basen. Dla niemowląt pływanie okazuje się bowiem doskonałym treningiem, umożliwiającym szybszy rozwój całego ciała. Dobrze też zaznaczyć, iż – wbrew opiniom wielu kobiet – na pływalnię możemy wybrać się z dzieckiem bardzo wcześnie, bo już od 3 miesiąca po urodzeniu. Jednak pamiętajmy, iż bobasy będą naprawdę bezpieczne tylko wówczas, gdy wybierzemy się z nimi na właściwe ćwiczenia prowadzone przez doświadczonego instruktora. Jak więc je znaleźć? O jakich rzeczach powinniśmy pamiętać przy poszukiwaniach? I co zyskamy wybierając basen dla niemowląt?

Dlaczego dobrze wybrać basen dla niemowląt?

Najistotniejszym plusem pływania niemowląt jest z pewnością fakt, iż wszechstronnie wspomaga rozwój dziecka. Dzięki ćwiczeniom na basenie prędzej rozwijają się płuca, wzmacnia się układ mięśni, zaś słabe nadal stawy dzieci nie będą narażona na przeciążenia, dzięki czemu ogranicza się niebezpieczeństwo nadwyrężeń. Basen dla niemowląt to również świetne rozwiązanie przyspieszające naukę celowości ruchowej, przez co najmłodsi prędzej zaczną chodzić. Warto także wspomnieć, iż zajęcia na basenie prowadzone są z innym bobasami – są zatem wspaniałą sposobnością do nauki społecznych relacji z innymi dziećmi.

Bezpieczeństwo na basenie dla niemowląt

Mnóstwo osób niesłusznie jest przekonanych, że ćwiczenia na basenie dla niemowląt mogą powodować swego rodzaju niebezpieczeństwo, wystarczy jednak z rozwagą podejść do wyboru firmy, która przygotowuje takie ćwiczenia. Szczególnie ważne okaże się na pewno to, by były one nadzorowane przez doświadczonych instruktorów, którzy nie tylko zatroszczą się o ochronę maluchów przebywających na basenie, ale też opracują właściwe zabawy, dzięki którym te dobrze wykorzystają chwile na basenie i będą miały z tego rozwojowe i psychiczne korzyści.

Powiązane wpisy