Ochrona zdrowia Zakupy 

Biegasz w mieście? Nie zapomnij o masce przeciw smogowi

Południowe regiony Polski oraz największe miasta należą do szczególnie zapylonych terenów Środkowej Europy. Nic zatem dziwnego, iż ich mieszkańcy szukają metod, które pozwoliłyby na zminimalizowanie niebezpiecznych efektów zapylenia powietrza. Najważniejsze rzecz jasna okazują się działania, dzięki jakim możliwe stanie się ograniczenie ilości emitowanych spalin – tak przez zakłady, jak i kotły w domach. Póki jednak w atmosferze nadal znajduje się wiele zanieczyszczeń, najważniejsze jest zabezpieczenie układu oddechowego przed ich złym wpływem. Dlatego tak ważne okazuje się, by wszyscy, którzy dość często spędzają czas na powietrzu, nabyli maskę przeciw smogowi.

Jak działa maska przeciw smogowi?

Maska przeciw smogowi musi chronić drogi oddechowe od zanieczyszczeń z powietrza – dlatego jej ranty ściśle przylegają do głowy. Najistotniejszymi elementami takich masek są oczywiście filtry, które zatrzymują cząsteczki smogu. By okazały się efektywne, muszą być wykonane z aktywnego karbonu o właściwej strukturze, która umożliwi zablokowanie nawet niewielkich drobin. Dlatego powinniśmy pamiętać, iż po założeniu maski oddychanie może okazać się w niewielkim stopniu trudniejsze niż bez ochrony.

Kupno maski przeciw smogowi

Zakładanie maski przeciw smogowi da spodziewane skutki wyłącznie wówczas, kiedy będziemy ją ubierać za każdym razem, kiedy znajdujemy się na zewnątrz. Ze względu na to przy jej kupnie koniecznie powinniśmy sprawdzić, czy maska będzie dopasowana do wielkości naszej twarzy i czy możemy swobodnie w niej oddychać. W sklepach możemy kupić najróżniejsze maski przeciw smogowi – tak nieskomplikowane wersje, jak i te, w których można wymienić zużyty filtr. Jeżeli zamierzamy używać jej w czasie aktywności fizycznej, dobrym rozwiązaniem będzie kupno ostatniego typu – te maski są bowiem bardziej efektywne oraz komfortowe.

Powiązane wpisy