Ochrona zdrowia 

Co zamiast wiertła? U dentysty bez lęku

Pomimo wiedzy o tym, że o zęby powinniśmy bardzo dbać, Polacy nadal nieczęsto wybierają się do dentysty. Powodem najczęściej jest normalny strach, a ten rzecz jasna obecnie jest całkowicie nieuzasadniony. Dentysta obecnie stosuje wszak innowacyjne narzędzia, zaś pacjenci nie powinni stresować się bólem. Innowacyjne rozwiązania pozwalają na wykonanie najróżniejszych skomplikowanych zabiegów. Z którymi problemami jednak najczęściej przychodzimy do gabinetu? Jakie zabiegi cieszą się największą popularnością wśród pacjentów?

Najpopularniejsze usługi dentysty

Nieczęsto już przychodzimy do dentysty z zębami, jakich nie sposób już zrekonstruować. Takie sytuacje niestety nadal się zdarzają, zaś jedynym rozwiązaniem okazuje się wtedy usunięcie zęba i zastosowanie protezy. Szczęśliwie jednak większość zębów dentysta może uratować – z użyciem nowoczesnych narzędzi jest to możliwe nawet w przypadków dużych ubytków. Jakie rozwiązania na to pozwalają?

Jaki sprzęt stosuje dentysta?

Zredukowanie dyskomfortu podczas zabiegów bierze się przede wszystkim z wykorzystania innych metod oczyszczania zębów. Zamiast zwykłych borów dentysta stosuje obecnie między innymi specjalne leki i gaz. Ultradźwięki i laser to następne technologie, po które sięga dentysta. Zaś kliny są używane przede wszystkim do rekonstrukcji koronek. Pozwalają na one doprowadzenie światła utwardzającego do trudno dostępnych miejsc i oddzielenie zębów.

Powiązane wpisy