Ochrona zdrowia 

Dobry psychiatra

Problemy z zasypianiem, brak chęci do życia oraz wiecznie obniżone samopoczucie – te objawy mogą zwiastować schorzenia psychiczne. Jednak także ci pacjenci, którzy uświadamiają sobie, iż potrzebują porady psychiatry, zwlekają z odwiedzinami w jego gabinecie. Wstydzimy się jednak zupełnie niepotrzebnie, a skutki tego zachowania mogą być naprawdę przykre. W jakich sytuacjach powinniśmy poprosić o pomoc psychiatryczną?

Oznaki nerwicy? Od razu udaj się do psychiatry

Kiedy każda czynność jest źródłem znużenia, jesteś rozdrażniony albo nie potrafisz poradzić sobie ze złymi myślami, możesz mieć nerwicę. Zaburzenia tego rodzaju występują obecnie coraz częściej, a ich powodem mogą być zbyt szybkie tempo życia, wyczerpująca praca lub przeżyte traumy. Za pomocą odpowiednich środków oraz psychoterapii, psychiatra da ci jednak szansę uporać się z zaburzeniami nerwicowymi i stopniowo wrócić do życia sprzed choroby – wyniki badań udowadniają, że szybko wykryta nerwica jest całkowicie uleczalna.

Chroniczna chandra? Pomoże psychiatra

Przestałeś się cieszyć i obwiniasz się za wszystkie porażki? Nie możesz zebrać się, by wyjść z łóżka, a na domiar złego masz zbyt duży lub zbyt mały apetyt? Nie przekładaj wizyty u lekarza – szybko zdiagnozowaną depresję można szybko zwalczyć. Psychiatra wybierze odpowiednie do twojego przypadku leki i być może skieruje cię na psychoterapię – a takie działania dobre skutki dadzą jedynie wtedy, gdy nie będziesz zwlekał z wizytą u lekarza.

Powiązane wpisy