Ochrona zdrowia 

Implanty zębów odpowiedź na braki w uzębieniu

Każdy śni o posiadaniu śnieżnobiałego uśmiechu. Okazuje się jednak, iż nie wszystkich natura obdarzyła idealnymi zębami. Szereg osób zmaga się z paradontozą, czyli schorzeniem , które doprowadzić może do utraty zębów. Do tego dodać należy przebarwienia, wady zgryzu i inne niedoskonałości. Szczęśliwie w dzisiejszych czasach każdy ma możliwość zachwycać doskonałym uśmiechem – wystarczy tylko wybrać implanty zębów.

Implanty zębów – na czym to polega?

Implant zębowy to nic innego jak zastępczy korzeń, który wszczepia się w kość . Aktualnie używane implanty wykonuje się z tytanu. Implanty zębów posiadają wielkość naturalnego korzenia, który przed zabiegiem wszczepienia musi zostać usunięty. Na podstawie implantów umieszcza się potem koronę, czyli ceramiczny ząb. Obecnie za standardowe uznaje się implanty dziesięciomilimetrowe. Możliwe jest również zastosowanie implantu krótszego, którego długość wynosi tylko 6 mm. Implanty w stu procentach przypominają naturalne zęby, co bez żadnych wątpliwości stanowi ich bardzo duży atut. Za sprawą tego osoba, która na skutek choroby czy wypadku straciła własne zęby, ma możliwość znów pochwalić się pełnym i rewelacyjnie wyglądającym uśmiechem.

Założenie implantów zębów – tylko u wykwalifikowanego stomatologa

Decydując się na wszczepienie implantów, trzeba przede wszystkim zadbać o własne bezpieczeństwo. Właśnie dlatego zaleca się, aby zabieg ten przeprowadzany był jedynie przez mającego bogate doświadczenie stomatologa, który ma szeroką wiedzę praktyczną i teoretyczną. Za sprawą tego jesteśmy pewni, że rodzaj implantu będzie odpowiednio dobrany, a w następnej kolejności w sposób prawidłowy wszczepiony w kości. Trzeba wiedzieć, że zabieg osadzenia implantów zębów to procedura, którą zasadniczo wykonuje się jeden raz w życiu – implanty raczej nie potrzebują wymiany. Z uwagi na stosowany surowiec są one też świetnie znoszone przez ludzki organizm. Tytan nie wywołuje alergii, dzięki czemu implanty można wykorzystywać również u alergików.

Powiązane wpisy