Ochrona zdrowia 

Jak przebiega wybielanie zębów w gabinecie

Mocne i białe zęby to marzenie każdego. Niestety mnóstwo negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i powoduje, że staje się ono żółte. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne wystarczają. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – odzyskaj mocne i białe zęby

Czyszczenie jamy ustnej po jedzeniu i piciu pomaga zachować mocne szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (soda oczyszczona, lakiery, żele), nie zawsze są bezpieczne dla jamy ustnej. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najchętniej wybierane? Stomatolodzy szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi zauważalne efekty już po 3 sesjach. Światło emitowane przez aparat jest całkowicie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od przeglądu stanu uzębienia. W dalszej kolejności za pomocą specjalnego wzornika ustala się odcień zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotny jest również dobór właściwego PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba znacząco redukując przebarwienia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 14 odcieni, efekty są więc niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba unikać barwiących napojów i potraw przez przynajmniej ok. 7 dni. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.

Powiązane wpisy