Jak wyglądają wizyty domowe
Wizyty domowe to kompleksowa usługa medyczna skierowana do obłożnie chorych. Specjaliści przyjeżdżają do pacjentów, którzy potrzebują pomocy i sami nie są w stanie dojechać do placówki medycznej. Zobaczmy w takim razie jakie schorzenia można rozpoznać podczas wizyty domowej i jakie zabiegi się wtedy przeprowadza.
Wizyty domowe – dla osób kalekich
Lekarze rodzinni, pediatrzy – oni najczęściej wykonują wizyty rodzinne. O niezbędności wizyty domowej decyduje głównie stan zdrowia chorego – zazwyczaj są to obłożnie chorzy, dla których wizyta w przychodni byłaby niemożliwa. Poza przychodnią można zdiagnozować dużo niebezpiecznych chorób, na przykład kołatanie serca, cukrzycę oraz dolegliwości geriatryczne. Wymianą opatrunków i czuwaniem nad stanem zdrowia zajmują się wykwalifikowane pielęgniarki, które też odwiedzają chorych. Wizyty domowe to także znakomita alternatywa dla osób o osłabionej odporności, którzy obawiają się wizyty w przychodni pełnej bakterii.
Wizyty domowe – przygotuj dokumentację medyczną
Jakie testy możemy wykonać podczas wizyty domowej? Od podstawowych jak na przykład zmierzenie ciśnienia, weryfikacji odruchów, aż do bardziej skomplikowanych. Internista może nawet dokonać wymiany cewników Foleya z pęcherza moczowego, zrobić holtera ciśnieniowego, zrobić lewatywę oraz przeprowadzić płukanie ucha. Do tego internista może wypełnić zwolnienie lekarskie. Wizyty domowe to przydatne świadczenia, które wymiernie polepszają stan zdrowia chorych. Nie zapominajmy, żeby przed wizytą przygotować niezbędną historię choroby, tj. odpisy ze szpitala czy zdjęcia rentgenowskie, gdyż uprości ona bezproblemowe ustalenie choroby i zastosowanie skutecznego leczenia. Niektóre badania wymagają zastosowania odpowiedniego sprzętu medycznego, dlatego warto telefonicznie powiadomić internistę o chorobach kardiologicznych.