Ochrona zdrowia Wyposażenie wnętrz 

Jonizator powietrza – oddychaj pełną piersią

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To wrażenie świeżości wywołują jony ujemne tworzące się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a również są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu mają korzystny wpływ na nasze otoczenie i samopoczucie, oczyszczają powietrze oraz tłumią niemiłe zapachy.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja może zachodzić w rezultacie wpływu intensywnego pola magnetycznego, wydzielania się ogromnej ilości ciepła bądź wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większość z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, jak kopiarki, komputery czy telewizory, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Zdrowe jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, tworzą się przez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach gęsto zamieszkałych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego aby znowu odczuć czystą i rześką atmosferę w domu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zastosowanie

Jonizacja stosowana jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wyłapać szkodliwe mikroorganizmy i wirusy, pyły zawieszone PM2.5 i 10 czy dym z papierosów. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i oddychać pełną piersią. Zważywszy na to, iż ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie permanentnego znużenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w placówkach oświaty, biurach, szpitalach czy urzędach, a więc tam, gdzie ważne jest skupienie się na wykonywanych obowiązkach.

Powiązane wpisy