Ochrona zdrowia 

Kiedy może pomóc terapia małżeńska?

Terapia małżeńska UK - lecz się efektywnie z odpowiednim specjalistą!

Każda para może popaść w najróżniejsze kryzysy. Na szczęście obecnie można się z nimi uporać wyjątkowo skutecznie. Świetnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez wykwalifikowanego i doświadczonego terapeutę.

Terapia małżeńska – kiedy może być pomocna?

Do psychoterapeuty przychodzą pary zmagające się z bardzo różnymi kłopotami. Terapeuta pomaga pokonać kryzysy powiązane z niedochowaniem wierności jednego z partnerów, jak również pomoże w razie uzależnienia, jednak tutaj często konieczne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w okresie choroby małżonków lub ich dzieci. Jest nieoceniony w sytuacji, gdy między mężem i żoną pojawiają się konflikty, których nie potrafią przezwyciężyć samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże także pokonać trudności i usprawnić partnerstwo. Lepsza staje się komunikacja między małżonkami – dzięku temu ich małżeństwo rozkwita, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia małżonkom jakie mają potrzeby oraz oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie wyłącznie branie, ale również oferowanie czegoś od siebie. Wsparcie terapeuty sprawia, że możliwe staje się określenie przyczyn leżących u podłoża małżeńskich kłopotów. Małżeństwo, które odbyło terapię małżeńską zdobyło wiedzę potrzebną do tego, by świetnie pokonywać trudności w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Polska emigracja, która dotarła na Wyspy przyczyniła się do tego, że dzisiaj bez trudu można spotkać polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Posługiwanie się językiem polskim ułatwia proces terapii i zwiększa komfort pary, która zdecydowała się na pomoc specjalisty. Również na emigracji opłaca się zawalczyć o własny związek, który w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna zmagać się z przeróżnymi trudnościami. Należy wiedzieć, że terapia to nie coś, czego należy się wstydzić, a dzięki niej związek jest w stanie wkroczyć na całkiem nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Nasze dane kontaktowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339

Powiązane wpisy