Ochrona zdrowia Zakupy 

Kiedy warto sięgnąć po maskę antysmogową?

Smog jest nienaturalnym zjawiskiem atmosferycznym, które może pojawić się często silnego zamglenia i w czasie bezwietrznej pogody. Jest on charakterystyczny przede wszystkim w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie atmosfera jest bardzo mocno zanieczyszczona. W smogu zawieszone są szkodliwe dla ustroju związki. Jak można się przed nimi uchronić?

Maska antysmogowa – w jaki sposób gwarantuje ochronę przed smogiem?

Na chodnikach polskich aglomeracji coraz powszechniejszym widokiem są przechodnie noszący maskę antysmogową. Najważniejszą częścią tego typu maseczki jest filtr. Wybierając maseczkę, którą chcemy zakładać w mieście, zwrócić należy uwagę, czy filtr zawiera aktywny węgiel. Tego rodzaju filtr bardzo dobrze ochroni też przed zatruciem gazami. Filtr umieszczony w maseczce musi być co jakiś czas wymieniany, w przeciwnym razie przestanie ona spełniać swoją rolę. Dowiedzmy się również, jak duże cząstki pyłu zatrzymuje wybrana przez nas maseczka, gdyż Za najlepsze uważane są te z filtrem zatrzymujący pyłki mające wielkość trzy dziesiąte mikrometra. Taki filtr przechwyci nie tylko pyłki, ale też wszelkie szkodliwe substancje.

Jaką maskę antysmogową kupić?

Wśród masek antysmogowych możemy wyszukać specjalne maski stworzone z myślą o osobach uprawiających sport. Nawet w najmniejszym stopniu nie utrudniają one joggingu. Cyrkulacja filtrowanego powietrza jest w nich lepszy niż w tradycyjnych maskach antysmogowych. Bez względu jednak na to, czy w masce zamierzamy spacerować po mieście czy raczej trenować, należy zwrócić uwagę, aby właściwie przylegała ona do kształtu twarzy. Oferowane aktualnie maski antysmogowe produkowane są z materiałów hipoalergicznych, dzięki czemu mogą być bez lęku wykorzystywane przez alergików. Producenci maseczek robią wszystko, aby nie tylko doskonale izolowały nas one od szkodliwych substancji, ale również aby miały przyciągający oko wygląd. Oryginalny design oraz szeroki wybór kolorów sprawia, że każdy może znaleźć dla siebie idealną maseczkę.

Powiązane wpisy