Ochrona zdrowia 

Korona porcelanowa niezmiennie popularna od lat

Kiedyś uszkodzenie zęba wymuszało użycie sztucznej szczęki czy niezbyt estetycznych koron wyprodukowanych z metalu. Dziś na szczęście protetyka uczyniła wielki postęp, zaś chorzy, którzy z rozmaitych powodów stracili uzębienie nie są skazani na to, by decydować się na opisane metody. Od dekady ogromnym uznaniem szczycą się wszak korony porcelanowe, bo przywodzą na myśl naturalne zęby, a jednocześnie są bardziej komfortowe niż sztuczne szczęki, odporne na pęknięcia, działanie kwasów i mnóstwo potencjalnych zagrożeń. W jakich sytuacjach więc powinniśmy zdecydować się na założenie korony porcelanowej? Jakie typy koron zakładają protetycy? Komu to zlecić, aby uniknąć potencjalnych problemów?

Typy koron porcelanowych

Korona porcelanowa może być założona na pozostałości ukruszonego zęba bądź implancie włożonym w szczękę. Na pierwszy rodzaj korony decydują się zazwyczaj pacjenci z ukruszonymi zębami bądź walczący z poważną próchnicą. Warto jednak pamiętać, iż korona porcelanowa musi być wykonana na zębie, który jest całkowicie martwy. Kolejny typ korony porcelanowej jest stosowany u pacjentów po wyrwaniu chorego zęba, a zatem powinien być mocowany tak na implancie metalowym, jak i ceramicznym.

Jak ustrzec się pomyłek przy zakładaniu korony porcelanowej?

Korona porcelanowa, jak przed chwilą napisaliśmy, jest bardzo solidna. By jednak mieć szansę skorzystać z jej zalet, powinniśmy wybrać dentystę, który ją właściwie wykona. Wydaje się to proste, ale w internecie przeczytamy mnóstwo opinii rozczarowanych pacjentów. Jak zatem uniknąć niemiłych niespodzianek? Przede wszystkim sprawdźmy, czy konkretnego lekarza rekomendują poprzedni pacjenci. Oprócz tego powinniśmy dowiedzieć się również, jaki sprzęt wykorzystywany jest w jego gabinecie stomatologicznym – obecność innowacyjnych narzędzi gwarantuje bezproblemowy przebieg kuracji i dużą odporność korony porcelanowej.

Powiązane wpisy