Ochrona zdrowia 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – czym różni się od zwykłych metod?

Leczenie kanałowe, chociaż u większości czytelników wzbudza strach, naprawdę jest obecnie zabiegiem nieprzysparzającym bólu. Jest to zasługą zastosowania nowoczesnych środków znieczulających, a te powodują, że chory nie czuje bólu także w czasie leczenia głębokich uszkodzeń. Po opróżnieniu kanałów zęba oraz ich zatruciu, ząb zostaje wypełniony – dla większości pacjentów jest to ostatni etap terapii. Zdarza się niestety, iż po pewnym czasie kanał ponownie się psuje – jedynym rozwiązaniem w takich sytuacjach okazuje się ponowne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Dlaczego jego wykorzystanie jest wtedy zalecane? Jak znaleźć dentystę do przeprowadzenia tej terapii?

Przebieg leczenia kanałowego pod mikroskopem

W przypadku ponownego leczenia kanałowego wskazane jest zwykle zastosowanie mikroskopu. Narzędzie to jest również niezbędne, jeśli kanały zęba nie są proste lub jego budowa jest specyficzna z odmiennych powodów. Co istotne, leczenie kanałowe pod mikroskopem nie różni się od tradycyjnego leczenia – jest dziś całkowicie bezbolesne, a specjalny mikroskop znajduje się nad ustami pacjenta, nie sprawiając żadnego bólu. Koszty leczenia kanałowego pod mikroskopem zależą od stopnia ubytków i lokalizacji zęba.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – jak wybrać lekarza?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem nie będzie bolesne oraz da oczekiwane rezultaty jedynie wtedy, gdy wybierzemy odpowiedniego stomatologa. Najważniejsze są jego kwalifikacje oraz staż, o których świadczą między innymi otrzymane dyplomy. Dobrze również dowiedzieć się, co o danym stomatologu piszą dotychczasowi klienci – ich komentarze bez problemu wyszukamy w internecie. Przy wyborze lekarza przeprowadzającego leczenie kanałowe pod mikroskopem nie powinniśmy zaś sugerować się kosztami – wszak stawką jest nasze samopoczucie.

Powiązane wpisy